Wybór butów roboczych w trzech szybkich krokach!

Wybór butów roboczych w trzech szybkich krokach!

19 marca 2022 0 przez redakcja serwisu

Gdy wchodzimy do sklepu BHP, bądź odwiedzamy takowy w internecie, często przytłacza nas ogrom wyboru. Przechadzając się wśród półek sklepowych, bądź też surfując po kategoriach w sklepie internetowym, jesteśmy wręcz zasypywani ogromem wyboru. Często zdarza się, że natrafiamy również na sprzęt, którego nie byliśmy świadomi istnienia – aż do tego momentu. Po długich poszukiwaniach, w końcu odnajdujemy, to po co przybyliśmy do sklepu BHP – buty robocze. Niestety, tutaj też czeka nas niespodzianka. Szeroka gama obuwia, z różnymi oznaczeniami norm, czy też rodzaju, przystosowanych do różnych warunków, może przytłoczyć. Tym bardziej tych, którzy nie wiedzą, które buty będą dla nich odpowiednie. Dzisiaj, pomożemy wam wybrać odpowiednie buty w trzech, bardzo szybkich krokach! Zaczynajmy

Rodzaj pracy i warunki atmosferyczne, a wybór butów roboczych

Określenie niebezpieczeństw oraz warunków pogodowych bardzo ułatwi nam wybór butów roboczych. Pozwoli nam to na określenie, jaka norma będzie nam potrzebna i przed czym nasze buty będą nas chronić. Buty robocze, których możemy używać w pracy na magazynach, nie koniecznie sprawdzą się przy pracy na budowie, gdzie będą wymagane o wiele większe zabezpieczenia. Dlatego, zanim wybierzemy się do sklepu BHP i postanowimy zakupić obuwie, należy określić niebezpieczeństwa, które możemy napotkać w pracy, oraz warunki atmosferyczne, w jakich pracujemy (jeśli pracujemy na zewnątrz). Gdy już poznamy te zagrożenia, wystarczy rzucić okiem na listę norm ISO, które określą jakich butów roboczych potrzebujemy. Następnie, należy pomyśleć o jakości wykonania butów roboczych.

Jakość butów roboczych jest istotna!

Najczęstszym błędem popełnianym przez klientów jest wybór najtańszych i najprostszych butów roboczych. Przez tę omyłkę bardzo często zdarza się, że klienci wracają ponownie do sklepu BHP, tym razem kupując lepszej jakości obuwie robocze. Dlaczego jakość jest tak istotna? Z tego względu, że buty tanie są stworzone z niższej klasy materiałów, przez co szybciej się zużywają, a to skutkuje utratą wartości ochronnych. Dlatego też warto zwrócić uwagę, jakie buty robocze kupujemy. Raz, a porządnie wydane pieniądze pozwolą nam się cieszyć obuwiem przez dłuższy czas i nie będziemy musieli martwić się kolejnymi wydatkami i zagrożeniami, płynącymi z utraty właściwości ochronnych. Teraz czas na ostatni krok, który musimy podjąć przed zakupem butów roboczych.

Odpowiedni wybór rodzaju butów roboczych

Rodzajów butów roboczych jest całkiem sporo, od sandałów czy półbutów, aż po buty ochronne za kolana. Wybór odpowiedniego będzie podyktowany miejscem pracy, w którym pracujemy. Półbuty, które są lekkie i przewiewne sprawdzą się, jeżeli pracujemy na magazynie lub wielkiej hali, zaś takie za kolana – w ogrodzie. Warto zwrócić uwagę na rodzaj buta roboczego, dzięki temu unikniemy dyskomfortu, a praca w naszym nowym obuwiu stanie się czystą przyjemnością. Gdy wykonaliśmy wszystkie kroki prawidłowo – pozostała nam tylko wizyta w sklepie BHP.