Elewacja z kamienia – piękno i trwałość na lata

Elewacja z kamienia – piękno i trwałość na lata

26 sierpnia 2021 0 przez redakcja serwisu

Budynki zawierające kamienną elewację są coraz bardziej widoczne w przestrzeni miejskiej. Wszystko za sprawą korzyści, jakie płyną z wykorzystania kamienia elewacyjnego. Jeśli właśnie budujesz dom lub myślisz o modernizacji elewacji, ten artykuł jest dla Ciebie. Przeczytaj naszą publikację i przekonaj się, dlaczego wielu architektów twierdzi, że kamień elewacyjny to inwestycja na lata.

Proekologiczny charakter

 

Budynki, które mają kamienną elewację, są wyraźnie proekologiczne, ze względu na nacisk na naturalność materiałów. Dekoracja elewacji z kamienia tworzy harmonijną całość z obszarami zielonymi np. otaczającym ogrodem. Wykorzystując tradycyjny kamień, budynki zawsze sprawiają wrażenie tych klasycznych, lecz z nutką nowoczesności. Obecnie w wielu budynkach zamiast klasycznych masywnych płyt lub płytek na elewacji stosuje się płytką okładzinę mozaikową o prostokątnym kształcie.

 

Komfort i jakość

 

Wykończenie elewacji domu kamieniem jest praktyczne, ponieważ powierzchnia jest łatwa do utrzymania w czystości, przetrwa ona wiele lat oraz chroni ściany przed zmiennymi warunkami pogodowymi. Co więcej, dom zawierający kamień na elewację wygląda drogo, masywnie i porządnie. Jednak należy zaznaczyć, że kamienna elewacja nie jest wcale taka droga i nie jest ona jedynie dostępna dla osób zamożnych. Zaletą kamiennej elewacji jest to, że zwiększa efektywność energetyczną budynków. Taka powierzchnia jest nieszkodliwa dla mieszkańców i środowiska, wytrzymuje różnice wilgotności, upał i mróz. Jest to materiał odporny na zużycie, który może wytrzymać ekstremalne warunki. Taki materiał jest odporny na gryzonie i owady.

 

Wydajność i atrakcyjność

 

Kamień stał się jednym z podstawowych materiałów wykorzystywanych w nowoczesnym designie i architekturze. Doskonale komponuje się z modnymi minimalistycznymi elementami, kładzie nacisk na określone obszary oraz je podkreśla. Wykończenie elewacji domu kamieniem wygląda stylowo, a efekt może  być jeszcze mocniejszy, jeśli w danym budynku zastosowano system szkleń. Wiele projektów zawiera kamienną elewację w stylu minimalistycznym. To modny i praktyczny element w budowie domu. Przy prawidłowym wykonaniu i doborze reszty materiałów dom z kamienną elewacją wygląda futurystycznie i solidnie. Wybierając taką elewację, wiadomo, że właściciel nieruchomości nacisk kładzie na przyjazność dla środowiska, niezawodność, prestiż i optymalizację kosztów – są to cechy nowoczesnego luksusowego budownictwa mieszkaniowego.