Zakup mieszkania nad morzem

Zakup mieszkania nad morzem

12 sierpnia 2019 0 przez redakcja

Polskie morze przyciąga tłumy. Nie ma w tym nic dziwnego. Mimo dość kapryśnej pogody jest naprawdę piękne. Coraz więcej osób decyduje się nie tylko na wakacyjne pobyty nad morzem. Nie brakuje tych, którzy podejmują decyzję o zamieszkaniu tu na stałe. Zakup mieszkania nad morzem (https://baltickorona.pl/mieszkania-nad-morzem/) to jednak niemała inwestycja. O czym pamiętać? Jakie mieszkanie wybrać? Postawić na rynek wtórny czy pierwotny? Zobaczmy.

 

Rynek wtórny czy pierwotny?

To pytanie, które zadają nie tylko osoby chcące kupić mieszkanie właśnie nad morzem. Na pytanie to trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy bowiem od naszych indywidualnych oczekiwań, a także możliwości finansowych. Jeśli chcemy uniknąć kosztownego remontu, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie rynek pierwotny. Otrzymujemy wówczas mieszkanie, które trzeba wykończyć, ale prace te przebiegają znacznie szybciej i zdecydowanie mniej kosztują nić prace remontowe. Mieszkanie z rynku pierwotnego jest mieszkaniem nowym, które nie było dotąd użytkowane. Bez wątpienia jest to ogromny plus.

Z pośrednikami czy bez?

Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup mieszkania z rynku wtórnego, musimy zastanowić się czy wybieramy opcję z pośrednikami czy bez. Wiele osób mających już doświadczenie w zakupie mieszkania poleca skorzystanie z pomocy agencji nieruchomości. Mamy wówczas większą pewność, że trafiliśmy na uczciwego sprzedawcę. Agencja dokładnie sprawdza bowiem wszystkie dokumenty dotyczące mieszkania. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku kupna mieszkania nad morzem z pośrednictwem agencji nieruchomości cena mieszkania może być nieco wyższa. Agencje pobierają bowiem prowizję, która najczęściej przerzucana jest przez właścicieli mieszkań na kupujących. Warto jednak zastanowić się czy większe bezpieczeństwo transakcji nie jest warte tej dodatkowej – tak naprawdę często niewielkiej – sumy.

Zobacz także: https://okinteractive.pl/baltyk-przyciaga-jak-magnez/

Z widokiem na morze?

Bez wątpienia każdy, kto rozważa zakup mieszkania nad morzem chciałby co rano pić kawę z widokiem nad morze. Jest to oczywiście świetny pomysł, ale trzeba pamiętać, że im bliżej morze, tym więcej będziemy musieli zapłacić za metr mieszkania. Jeśli chcemy nieco zaoszczędzić, warto rozważyć zakup M w miejscowości nadmorskiej, ale w dzielnicy położonej nie w bezpośrednim sąsiedztwie wody.

Mieszkanie nad morzem to doskonała inwestycja. Mieszkania w takiej lokalizacji nigdy nie stracą na swojej wartości. Jeśli więc za jakiś czas – kilka czy kilkanaście lat – z jakiegoś powodu będziemy chcieli takie mieszkanie sprzedać, możemy być pewni, że nie stracimy. Przy odrobinie szczęścia uda się nam również zarobić.

Szukasz apartamentów na wynajem nad morzem? Sprawdź: https://baltickorona.pl/wynajem-apartamentow/