Taśma papierowa czy foliowa – czym pakować paczki?

Taśma papierowa czy foliowa – czym pakować paczki?

26 stycznia 2023 0 przez redakcja

Papierowa taśma czy może jednak klasyczna foliowa? Czym warto pakować paczki, aby były one dobrze zabezpieczone w czasie transportu? Taśmy pakowe okazują się niezwykle przydatne nie tylko w sklepach internetowych, ale również w naszych domach. Papierowa taśma z nadrukiem może pełnić funkcję reklamową lub informacyjną (dzięki czemu w transporcie przesyłka zawierająca delikatne przedmioty będzie traktowana z dużo większą ostrożnością).

Dlaczego warto stawiać na taśmy papierowe?

Taśmy papierowe wykonywane są ze specjalnego rodzaju papieru, wykonywanego nowoczesnymi technologiami, dzięki czemu jest ona mocna, trwała i dość prosta w użytkowaniu. W spodniej części taśmy stosuje się najczęściej klej kauczukowy, który solidnie łączy ją z wybraną powierzchnią. W zależności od potrzeb można spotkać się z papierowymi taśmami z dodatkowymi wzmocnieniami. Jest to taśma znacznie mocniejsza od klasycznej foliowej, a przy tym bardziej ekologiczna.

Dlaczego papierowa taśma do pakowania to dobre rozwiązanie?

Papierowe taśmy do pakowania mają mnóstwo zalety nic więc dziwnego w tym, że tak szybko wyparły te klasyczne foliowe.

Taśmy papierowe są ekologiczne i w przeciwieństwie do foliowych można poddawać je recyklingowi. Ich zaletą jest też bardzo dużą wytrzymałość oraz możliwość ponownego wykorzystania. Takie taśmy nie będą uszkadzały kartonów, za to pozwolą je solidnie zakleić. Ich użytkowanie jest proste, a odklejanie możliwe bez zastosowania nożyczek czy nożyka.

Ze względy na materiał wykonania taśmy papierowe, jeżeli jest taka potrzeba, można samodzielnie opisywać lub opieczętować. Można również zamówić specjalną wersję taśmy z już gotowym nadrukiem (np. logo firmy).

Wbrew pozorom taśma papierowa to produkty solidny i trwały, odporny nie tylko na działanie niskich i wysokich temperatur, ale również wilgoci i promieni UV. Taśma nadaje się do wielu zastosowań, można zaklejać nią nie tylko pudełka, ale również koperty, wykorzystać przy zamykaniu prezentów itd.

Taśmy papierowe pozwalają również na zoptymalizowanie kosztów pakowania. W przypadku foliowej taśmy niejednokrotnie trzeba zużyć jej duże ilości, aby solidnie zapakować przesyłkę, zapewniając jej odpowiednie wzmocnienie i szczelność. Nie ma tego problemu w przypadku taśm papierowych, które są bardzo mocne i solidne, a do trwałego zapakowania przesyłki nie potrzeba dużych jej ilości.

A może lepiej wykorzystać taśmę foliową?

Taśmy foliowe są wytrzymałe i jeszcze do niedawna w pakowaniu przesyłek były wykorzystywane bardzo często. Obecnie jednak ze względu na znacznie większą dbałość o środowisko naturalne ich zastosowanie jest coraz rzadsze, a ona sama przegrywa z taśmami papierowymi.