Room Designer – narzędzie do wizualizacji wnętrz online

Room Designer – narzędzie do wizualizacji wnętrz online

19 sierpnia 2019 0 przez redakcja

Czy ten dekor pasuje do salonu czy lepiej prezentuje się w sypialni? Jakie kolory i dekory wybrać do aranżacji biura, a jakie do projektu recepcji hotelowej? Wszystko można sprawdzić online. Do wyboru jest ponad 400 dekorów. Wystarczy tylko kilka kliknięć, aby nowe pomysły i koncepcje z wykorzystaniem rozwiązań Pfleiderera zobaczyć w wirtualnych przestrzeniach. Room Designer – narzędzie internetowe stworzone przez firmę Pfleiderer z myślą o architektach, projektantach wnętrz, umożliwia porównywanie i dobór produktów bez wychodzenia z domu.

Narzędzie Room Designer pomaga użytkownikom wybrać odpowiednie elementy wykończenia, a do tego jest niezwykle łatwe i intuicyjne w obsłudze. Program pozwala zmienić praktycznie każdą część pomieszczenia. Wystarczy kliknąć powierzchnię, która nas interesuje, a następnie wybrać odpowiedni dekor. To wszystko. – mówi Christiane Gebert, Head of Design & Development w firmie Pfleiderer.
Modelowe strefy domowe to między innymi: łazienka, kuchnia, salon, pokoje dla dzieci i młodzieży, a także mieszkanie dla seniorów. W segmencie użytkowym znajdziemy natomiast wnętrza hotelowe, biurowe i sklepowe, przyczepę kempingową, jacht oraz pokój w placówce medycznej.

Łatwa obsługa i udostępnianie

Dzięki łatwej i czytelnej nawigacji poruszanie się po różnych grupach dekorów jest intuicyjne. Wystarczy wybrać obszar tematyczny, aby przeglądać dekory jednobarwne, reprodukcje drewna, kamienia i materiałów oraz propozycje kreatywne. Wzory dębu, sosny, marmuru, betonu lub konkretny odcień czerwieni – wszystko można szybko znaleźć dzięki dostępnej funkcji filtrowania wyników. Co więcej, narzędzie umożliwia komplementarną wizualizację przestrzeni: od koloru ścian, przez dekory mebli, półek, blatów, po uchwyty meblowe, kolor tapicerki czy podłogi.
Dodatkowo przy pomocy suwaka możemy porównać dwa różne projekty wyświetlone obok siebie. Po stworzeniu konceptu pomieszczenia możemy zapisać go na liście ulubionych lub zachować jako obraz w wysokiej rozdzielczości. Wersja do druku również zawiera listę wykorzystanych dekorów.
Pfleiderer Room Designer to idealna propozycja dla osób poszukujących inspiracji, dla projektantów, którzy chcą szybko dopracować przygotowywane aranżacje, zweryfikować wizje i pomysły. Tutaj każdy użytkownik sprawnie i w łatwy sposób wypróbuje ponad 400 dekorów – zarówno na komputerze stacjonarnym, jak i na urządzeniu przenośnym.