Montaż paneli fotowoltaicznych

Montaż paneli fotowoltaicznych

10 czerwca 2021 0 przez redakcja serwisu

Montowanie paneli fotowoltaicznych wpisuje się już zarówno w krajobraz dużych miast, jak również mniejszych miejscowości czy też wsi. Stawiają na nie nie tylko właściciele domów prywatnych, ale także bardzo często także inwestorzy komercyjni. Nie dziwi ten fakt z uwagi na to, że jest to inwestycja ogromnie opłacalna, a przynajmniej z perspektywy czasu. Nie bez znaczenia pozostaje to, że wpisuje się w założenia ochrony środowiska naturalnego, a co za tym idzie mniejszej emisji szkodliwego dla życia i zdrowia CO2, ale także zdecydowanie wpływa na obniżenie rachunków ponoszonych za energię elektryczną. Aby panele mogły jednak spełniać swoje wymagania należy odpowiednio je zamontować. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Jakie panele fotowoltaiczne wybrać?

Na wstępie należy zwrócić uwagę na to, że warto jest stawiać na panele za których produkcję odpowiedzialna jest firma z wieloletnim doświadczeniem, która na swoim koncie ma już wiele wyprodukowanych modułów znajdujących swoje zastosowanie zarówno w domach prywatnych, jak również budynkach komercyjnych czy też użyteczności publicznej. Bardzo ważne jest to aby ów producent posiadał wiedzę na temat najnowszych rozwiązań, jak również potrafił je zastosować w praktyce. Warto, aby sam szukał rozwiązań, które sprawiają, że będzie przecierał szlaki konkurencji. Jedną z takich firm jest https://hymon.pl/. Z powodzeniem można powiedzieć, że wyznacza ona nowe trendy, jak również doskonale wpisuje się w potrzeby każdego użytkownika. Istotne jest także to, że można w niej liczyć na pomoc specjalistów, czyli fachowe doradztwo, jak również konkurencyjne ceny, które idą w parze z bardzo dobrymi cenami. Zwróćmy także uwagę na to, że ich panele to gwarancja długiej żywotności, jak i niezawodność w działaniu przy zachowaniu maksymalnej wydajności.

Zobacz także: https://interactiv.pl/panele-fotowoltaiczne-czy-warto-inwestowac/

Prawidłowe ustawienie paneli fotowoltaicznych

Aby panele mogły działać w sposób prawidłowy niezwykle istotne jest to, aby zadbać ich prawidłowe ustawienie. W praktyce oznacza to, że wszystkie moduły, w tym także takie jak te https://hymon.pl/panele-fotowoltaiczne-plock/ oprócz wysokiej jakości, aby można było wykorzystać maksymalnie ich wydajność, muszą być prawidłowo ustawione. To właśnie to będzie warunkowało ich możliwość wytwarzania jak największej ilości energii elektrycznej. Bardzo ważne jest więc to, aby postawić na ekspozycję południową, jak również zwrócić uwagę na kąt nachylenia danej instalacji. Tutaj w grę wchodzi przedział między 30, a 40 stopniami. Można również ustawić moduły na południowy wschód, albo też zachód. Tutaj jeśli chodzi o kąt, to mówimy o przedziale 25-55 stopni. Takie działanie powoduje, że można uzyskać energię na poziomie około 90, a nawet 95 procent. Jeśli natomiast postawimy na ekspozycję wschodnią, albo zachodnią, to musimy się liczyć z mniejszą efektywnością.

Montaż paneli fotowoltaicznych – o jakie aspekty należy zadbać?

Montaż paneli fotowoltaicznych, w tym także https://hymon.pl/panele-fotowoltaiczne-mazowieckie/ to kolejna bardzo istotna kwestia warunkująca ich prawidłową eksploatację, a co za tym idzie – maksymalną produkcję energii elektrycznej, a więc wydajność. Na początku należy dokładnie określić położenie domu względem kardynalnych kierunków. Tutaj w praktyce chodzi o to, że jeśli mamy do czynienia z położeniem na półkuli północnej, to system paneli należy skierować na południe. Jeśli natomiast mówimy o południowej, to odwrotnie, czyli na północ. Nie bez znaczenia pozostaje także kąt nachylenia naszego dachu. Pamiętajmy także o tym, że panele z powodzeniem można zamontować na elewacji budynku, jeśli możemy to zrobić na ekspozycji południowej. Jeśli mamy konstrukcję wspierającą, to można je także montować na gruncie.