Korki do kanalizacji – zasada działania

Korki do kanalizacji – zasada działania

10 lutego 2023 0 przez redakcja serwisu

Naprawy lub wszelkie prace konserwacyjne związane z instalacją wodną i kanalizacyjną wymagają często odcięcia i zablokowania przepływu wody. Najłatwiejszym sposobem jest skorzystanie z korków do kanalizacji. Jak działają?

Sposób działania korków do kanalizacji

Awarie zdarzają się wszędzie. Czasami mogą dotyczyć również przewodów wodnych lub kanalizacyjnych. Szybkie wykrycie problemu i natychmiastowa reakcja na niego pozwala uniknąć dużych zniszczeń. Jednak aby móc naprawić rurę, należy zamknąć dopływ wody. Najłatwiejszym sposobem jest wykorzystanie do tego korków do kanalizacji. Wykonane są z elastycznego tworzywa, które po napełnieniu powietrzem zwiększa swoją objętość niczym balon. Tym samym skutecznie blokuje przepływ wody w dowolnym miejscu. Korki do kanalizacji umożliwiają przeprowadzenie napraw, czy prac konserwacyjnych bez konieczności demontażu rur. Dzięki temu naprawa zajmuje mniej czasu, jest dużo łatwiejsza i może być wykonana w każdych warunkach. Dostępność korków w różnych rozmiarach pozwala na wykorzystanie ich w rurach o różnych średnicach. Dodatkowo tworzywo, z którego są wykonane oprócz dużej rozciągliwości, charakteryzuje się również wysoką odpornością na działanie niskich temperatur. Z tego względu bardzo często są wykorzystywane przy różnego rodzaju naprawach głównych rur kanalizacji miejskiej.  

Jak obsługuje się korki do kanalizacji?

Jeżeli przydarzyła Ci się awaria, musisz działać jak najszybciej. Skorzystanie z usług firm, które do napraw wykorzystują korki pneumatyczne we Wrocławiu i innych miastach jest coraz łatwiej dostępne. Ich użycie polega na umieszczeniu korków w odpowiednim miejscu, tak żeby blokowały przepływ, a następnie wypełnieniu powietrzem. Można to zrobić za pomocą sprężonego powietrza z butli, czy sieci stacjonarnej, kompresora wykorzystywanego na budowach czy nawet zwykłych pompek do opon. Fachowcy dopasują rozmiar korka do średnicy rury. Po zakończeniu prac wystarczy powoli, z zachowaniem ostrożności, wypuścić powietrze z korka.