Jakie są rodzaje naczep samochodowych? Krótki przegląd rozwiązań

Jakie są rodzaje naczep samochodowych? Krótki przegląd rozwiązań

21 sierpnia 2021 0 przez redakcja

Naczepy służą do transportu towarów. Nie posiadają one przedniej osi – są zaprojektowane tak, by przyłączyć je do ciężarówki. Po przyłączeniu tworzą one pojazd członowy, który tak często widywany jest na ulicach. Jakie naczepy spotkasz najczęściej w samochodach ciężarowych?

Naczepa wywrotka – naczepa samowyładowcza pod lupą!

Wykorzystywana jest często w branży budowlanej do transportu m.in. materiałów sypkich, ziemi, warzyw i węgla. Jest to wygodne rozwiązanie, które umożliwia proste i precyzyjne wyładowanie materiałów na danym terenie. Naczepa samowyładowcza pozbawiona jest dachu, dzięki czemu można szybko ją załadować górą. Zasław oferuje wywrotki w wersji stalowej lub aluminiowej. Za ciekawy przykład może służyć niezwykle wytrzymała naczepa wykonana z wysokogatunkowej stali, której kształt zapobiega przywieraniu materiałów do ścian bocznych i podłogi. Jest to naczepa HALF-PIPE dostępna w dwóch rozmiarach skrzyń.

Naczepa kurtynowa – dlaczego naczepa firanka jest tak popularna?

Jest to najpopularniejsza kategoria naczep. Boki firanki przesłonięte są kurtyną, która zsuwana jest na czas załadunku i rozładunku. Naczepy te służą do przewozu różnego rodzaju towarów, zarówno tych umieszczonych luzem jak i spakowanych w paletach. Naczepy kurtynowe mają często dużą wysokość, dzięki czemu można w nich przetransportować dużo towaru. Na przykład Naczepa firanka BURTO-FIRANKA NS.13.28.BF pozwala ładować materiały nie tylko z boku, ale także z tyłu lub z góry za sprawą przesuwnego dachu. Przyspiesza to zatem proces załadunku i rozładunku, czyniąc go jeszcze efektywniejszym.

Naczepa budowlana – co ją wyróżnia?

Stosowana jest w transporcie specjalistycznym, głównie do przewozu maszyn budowlanych, elementów konstrukcyjnych i materiałów budowlanych. Naczepy budowlane mają niską masę własną, a przy tym niezwykle wytrzymałą konstrukcję. Na przykład naczepa o numerze NS.13.06.BESIP może przewieźć ładunek maksymalnie o masie 29050 kg.

Naczepa leśna – gdzie najczęściej wykorzystuje się naczepę kłonicową?

Kłonica jest to rodzaj naczepy, którą wykorzystuje się do transportu drewna i innych elementów o niestandardowych wymiarach. Głównym elementem konstrukcji są metalowe kłonice, które utrzymują w miejscu przewożony towar. W ofercie Zasław dostępne są naczepy leśne w wersji z podłogą z kłonic lub systemem kłonic przesuwnych.

Oczywiście na rynku znajdziesz jeszcze więcej rozwiązań, które dopasowane są do specjalistycznych potrzeb. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź zaslaw.pl i zyskaj naczepę dopasowaną do Twoich potrzeb!

Pełna oferta oraz konfigurator dostępne na stronie: ZASLAW.pl