Drewniane place zabaw. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Drewniane place zabaw. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

22 grudnia 2022 0 przez redakcja serwisu

Bardzo dużo osób decyduje się na to, aby w ogrodzie zamontować drewniane place zabaw. To wyposażenie, dzięki któremu dzieci będą miały zapewnioną możliwość atrakcyjnej, kreatywnej zabawy, spędzania wolnego czasu w gronie przyjaciół. Wybierając drewniany plac zabaw, przede wszystkim powinniśmy się kierować jakością jego wykonania, bezpieczeństwem zabawy, wyposażeniem.


Myśląc o aranżacji ogrodu, nie możemy zapominać o tym, że jest on również przestrzenią dla dzieci. Potrzebują więc one takiego wyposażenia, dzięki któremu będą mogły kreatywnie spędzać czas z rodzicami, rówieśnikami.

Im bardziej postaramy się, aby wyposażenie było trwałe i atrakcyjne, tym zdecydowanie lepiej. Dobrze sprawdzą się drewniane place zabaw, które są wyposażeniem całorocznym. Mogą z nich korzystać dzieci w różnym wieku, lubiące różnego rodzaju aktywność fizyczną. Grunt to dopasować model do wielkości działki, jak również do zainteresowań naszych pociech. Na co powinniśmy zwracać uwagę?

Jak wybrać plac zabaw dla dzieci?


W firmie https://woodlit.pl/place-zabaw/ będziemy mogli sprawdzić, jakie dokładnie modele są dostępne, do tego uzyskać informacje na temat możliwości zamówienia czegoś w ramach projektu indywidualnego.

Zobacz także: https://okinteractive.pl/jakie-wyposazenie-moze-posiadac-drewniany-plac-zabaw/

Wybierając plac zabaw, warto brać pod uwagę takie aspekty, jak:

– wielkość placu zabaw,
– rodzaj materiałów, z których jest wykonany,
– rodzaj wyposażenia,
– sposób posadowienia,
– zabezpieczenie przed korozją, butwieniem, wilgocią,
– możliwości zabawy,
– ilość dzieci, które jednocześnie mogą korzystać z wyposażenia.

Co może zawierać plac zabaw?


Wyposażenie drewnianego placu zabaw może być różnorodne. Warto wybrać taki model, który spełni oczekiwania dzieci, w dłuższej perspektywie czasu będzie im służył. W skład wyposażenia placu zabaw dla dzieci, mogą wchodzić takie atrakcje, jak:

– wysoka zjeżdżalnia,
– pojedyncza lub podwójna huśtawka,
– gniazdo do huśtania,
– liny do wspinaczki oraz ścianki,
– elementy manipulacyjne na tablicach,
– wieżyczki widokowe,
– piaskownica.

Dobrze dobrany plac zabaw dla dzieci będzie bardzo dobrze współgrał z innym wyposażeniem ogrodu, np. basenem ogrodowym, trampolinami, zewnętrzną piaskownicą, jak również bramkami do gry. W sytuacji, gdy chcemy zapewnić dzieciom komfort zabawy i odpoczynku, wielofunkcyjny plac zabaw będzie na wagę złota. Nie warto kupować takiego, który jest tani, natomiast kiepsko wyposażony, wykonany z materiałów, które nie są odporne na uszkodzenia.